معرفی بزرگترین دیتاسنتر های قدرتمند جهان

10– دیتا سنتر  tulip، هند

دیتا سنتر  tulip، هند

دیتا سنتر  tulip، هند [1]

دیتا سنتر tulip متعلق به Tulip Data Center Services Private Limited است که در مرکز بنگلور هند واقع شده است.

این تجهیزات در سال 2012 افتتاح شد و در آن زمان ، سومین کشور بزرگ در نوع خود بود. این چهار برج با همکاری بین Tulip Telecom Ltd. و IBM به منظور سرویس دهی به بیش از 2000 نقطه در هند ساخته شده است.

9- مرکز فناوری Lakeside ، ایالات متحده

مرکز فناوری Lakeside ، ایالات متحده

مرکز فناوری Lakeside ، ایالات متحده [2]

مرکز فناوری Lakeside در شیکاگو ، ایلینویز واقع شده است ، در یک ساختمان به مساحت 1.1 متر مربع ، که از هدف اصلی خود به عنوان چاپخانه برای کاتالوگ Sears و کتابهای تلفن Yellow Pages بازسازی شده است.

این مرکز توسط چندین شرکت از جمله IBM ، Facebook و CenturyLink استفاده می شود.

طبق گفته های Rack Solutions:

“این مکان دارای برخی از سیستم های پیشرفته با 53 ژنراتور پشتیبان تهیه می شود تا خطر هر نوع قطع برق را به حداقل برساند.”

8 –  مرکز فناوری Dupont Fabros

مرکز فناوری Dupont Fabros

[3] مرکز فناوری Dupont Fabros

بزرگترین دیتا سنتر مرکز فناوری Dupont Fabros  واقع در اشبورن ، ویرجینیا ، یک دانشگاه به مساحت 2 میلیون متر مربع ، متشکل از هفت ساختمان جداگانه است.

طبق اطلاعات Computer World UK ، این تجهیزات 160 هکتار ، با ظرفیت بیش از 10 هزار و 500 سرور ، با حداکثر بار 208 مگاوات کار می کند.

در ژوئن سال 2017 ، اپراتور دیتا سنتر Realty Trust اعلام کرد قصد دارد مرکز فناوری Dupont Fabros  را با مبلغ 7.6 میلیارد دلار خریداری کند.

7- SUPERNAP  switch، ایالات متحده

SUPERNAP  switch، ایالات متحده

SUPERNAP  switch، ایالات متحده [4]

دیتا سنتر Switch SUPERNAP واقع در لاس وگاس ، نوادا ، 3.5 میلیون فوت مربع را شامل می شود و بازیابی اطلاعات با سرعت فیبر نوری را برای بیش از 50 میلیون مشتری در ایالات متحده فراهم می کند.

زیرساخت های مورد نیاز برای میزبانی یکی از بزرگترین مراکز داده جهان در ابتدا در محله محاسبات غول Enron در لاس وگاس (صدها مایل با سایر مراکز فناوری اختلاف دارد) نصب شد.

طبق گفته وال استریت دیلی ،

“اکثر مردم فکر می کردند این فقط افزایش ظرفیت است. در حقیقت ، این همه بخشی از برنامه انرون بود که اساساً دارای اینترنت باشد. »

با تجارت پهنای باند مانند سایر شرکت ها که پتروشیمی ، نفت و گاز معامله می کردند.

هنگامی که انرون ورشکست شد ، راب روی ، بنیانگذار SUPERNAP ، زیرساخت های فیبر نوری را مجدداً بازسازی کرد. در حال حاضر ، این مرکز با مکمل سایر منابع تجدید پذیر ، در تلاش برای تبدیل شدن به انرژی خورشیدی است.

6- دیتا سنتر Range International ، چین

دیتا سنتر Range International ، چین

دیتا سنتر Range International ، چین [5]

دیتاسنتر بین المللی Range در لانگفانگ ، چین واقع شده است. با نصب 110 زمین فوتبال ، 6.3 میلیون فوت مربع مساحت فضای مشابه پنتاگون را پوشش می دهد.

ساخت چنین محدوده ای با هدف تأمین نیازهای بخش فناوری اطلاعات چین ، با مخلوطی از وجوه دولتی و خصوصی تأمین شد و توسط IBM طراحی ، ساخته و کنترل شد.

این سازه 150 مگاوات انرژی مصرف می کند و از زمان تکمیل این مرکز ، بخشی از تولید ناخالص داخلی لانگ فانگ که از فناوری اطلاعات و پردازش داده ها حاصل می شود ، بالای 20٪ افزایش یافته است.

5- دیتا سنتر kolos ، نروژ

دیتا سنتر kolos ، نروژ

دیتا سنتر kolos ، نروژ [6]

بزرگترین دیتا سنتر در اروپا در یک روستای کوچک در نروژ قرار دارد. با افتتاح در سه ماهه چهارم سال 2018 ، دیتاسنتر كولوس 6.5 میلیون متر مربع از چهار طبقه را تحت پوشش قرار می دهد و به عنوان كانون داده های با قابلیت مقیاس بیش از حد در نظر گرفته می شود كه قصد دارد تا سال 2027 حداكثر 1000 مگاوات برق مصرف كند.

به نظر می رسد با توجه به اینکه کلوس ، یک شرکت آمریکایی و نروژی است ، اصرار دارد با بهره گیری از زیرساخت های فراوان هیدروالکتریک نروژ ، تأسیسات 100٪ نیروگاه توسط منابع انرژی تجدید پذیر تأمین شود.

طبق گفته این شرکت ، این باعث می شود 60٪ صرفه جویی در هزینه های انرژی ایجاد شود و بیشتر باعث کاهش قیمت مصرف کننده شود.

4- دیتاسنتر Harbin ، چین

دیتاسنتر Harbin ، چین

دیتاسنتر Harbin ، چین [7]

دیتا سنتر هاربین واقع در استان هیلونگجیانگ ، شمالی ترین منطقه چین ، بزرگترین سازه در “شهر یخی” هاربین است.

این تجهیزات  که متعلق به China Mobile است و 7.1 میلیون متر مربع مساحت دارد ، یکی از هدف های پرچمداری این شرکت برای داده های ارتباط از راه دور و محاسبات مبتنی بر ابر است. هاربین 150 مگاوات برق مصرف می کند. مانند اکثر دیتاسنتر ها در چین ، 0٪ از قدرت این مرکز از منابع تجدید پذیر می باشد.

3- The Citadel ، ایالات متحده

The Citadel ، ایالات متحده

The Citadel ، ایالات متحده [8]

citadel ، که هنوز منتظر تکمیل شدن است ، در نزدیکی رنو در شمال نوادا قرار دارد. این تجهیرات 7.2 میلیون فوت مربع را پوشش می دهد و در صورت بهره برداری کامل ، 650 مگاوات برق مصرف می کند ، که 100٪ آن از منابع تجدید پذیر تأمین می شود.

بنا به گزارش Computer World UK ، Citadel با ساخت و متعلق به Switch ، از شبکه هایپرلوپ این شرکت استفاده می کند تا تأخیر نه میلی ثانیه ای را به لس آنجلس و سن دیگو با یک اتصال هفت میلی ثانیه با امکانات اصلی این شرکت تحویل دهد.

این تجهیرات همچنین با خلاقیت بیش از 260 نوآوری ثبت شده در ساخت و بهره برداری از آن ، در بین نوآورترین دیتا سنترهای قدرتمند در جهان قرار دارد.

2-  China mobile Hohot ، چین

 China mobile Hohot ، چین

 China mobile Hohot ، چین [9]

دو مرکز داده بزرگ در جهان هر دو به ساخت شش مرکز hyperscale در پارک اطلاعات مغولستان داخلی ، واقع در هووت کمک می کنند.

مقام دوم دیتا China Mobile Hohot است که 7.7 میلیون فوت مربع را پوشش می دهد و برای تکمیل آن 1.92 میلیارد دلار هزینه دارد. طراحی این مرکز مدولار است و امکان گسترش بیشتر موارد ضروری را فراهم می آورد.

براساس مراکز داده جهانی ، هووت “مدیریت متمرکز شبکه ، خدمات سازمانی و نوآوری تحقیق و توسعه را برای فناوری های جدید از جمله شبکه TD-LTE 4G و محاسبات ابری فراهم می کند”.

1- دیتاسنتر China Telecom، چین

دیتاسنتر China Telecom، چین

دیتاسنتر China Telecom، چین [10]

عنوان بزرگترین دیتا سنتر در جهان نیز در پارک اطلاعات داخلی مغولستان واقع شده است که توسط دیتاسنتر مخابرات چین (China Telecom Data Center) شکل گرفته است ، که در کل 10.7 میلیون فوت مربع مساحت دارد و حاوی ” یک دیتاسنتر محاسبات ابری ، مراکز تماس ، انبار ، دفاتر و محوطه های زندگی برای کارکنان “، طبق اطلاعات مرکز داده جهانی است.

همچنین ، گرانترین مرکز داده جهان ، تسهیلات برای تکمیل خود به بیش از 3 میلیارد دلار هزینه نیاز دارد. چندین عامل باعث شده تا هووت یک مکان جذاب برای بزرگترین دیتاسنتر جهان باشد: میانگین بارندگی سالانه بیش از 12 در نتیجه ذخایر عظیم انرژی هیدروالکتریک و به گفته Data Center Dynamics ، “آب و هوای هوهوت به دلایل عملی دیگری باعث می شود تا به یک دیتا سنتر قدرتمند تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *